Fiat Punto: Procedura pompowania
- Włączyć hamulec ręczny. Odkręcić kapturek zaworu opony, wyjąć elastyczny przewód do napełniania A rys. 102 i wkręcić pierścień B na zawór opony;
- upewnić się, że przełącznik D rys.
103 sprężarki jest w pozycji 0 (wyłączona), uruchomić silnik, włożyć wtyczkę sprężarki do najbliższego gniazdka prądowego i włączyć sprężarkę poprzez ustawienie przełącznika D rys. 103 w pozycji I (włączona);
- napompować oponę do wymaganej
wartości ciśnienia podanej w "Ciśnienie
w oponach" w rozdziale "Dane
techniczne". W celu uzyskania bardziej
precyzyjnego odczytu zaleca się
sprawdzić - przy wyłączonej sprężarce
- wartość ciśnienia w oponie na
manometrze F rys. 103. Jeżeli w ciągu
5 minut nie uzyska się ciśnienia
przynajmniej 1,8 bara, należy odłączyć
sprężarkę od zaworu i gniazdka
zasilania, a następnie przesunąć
samochód do przodu na około 10
metrów, aby płynny uszczelniacz
rozprowadził się wewnątrz opony i
powtórzyć operacje pompowania.
Jeżeli także i w tym przypadku, w przeciągu 5 minut od włączenia sprężarki nie uzyska się ciśnienia przynajmniej 1,8 bara, nie należy ruszać samochodem, ale zwrócić się do ASO marki Fiat;
- po około 10 minutach jazdy zatrzymać się i ponownie sprawdzić ciśnienie w oponie; pamiętać o zaciągnięciu hamulca ręcznego i zaparkowaniu samochodu w bezpiecznym miejscu. Jeżeli zmierzone ciśnienie wynosi przynajmniej 1,8 bara, należy przywrócić prawidłowe ciśnienie (przy uruchomionym silniku i zaciągniętym hamulcu ręcznym), ponownie ruszyć samochodem i skierować się, prowadząc bardzo ostrożnie, do najbliższej ASO marki Fiat.
UWAGA
133) Folder należy przekazać osobie, która będzie kleiła oponę usprawnioną zestawem szybkiej naprawy opon.
134) Nie ma możliwości naprawienia uszkodzeń na bokach opony. Nie należy używać zestawu, jeżeli opona została uszkodzona w wyniku jazdy bez powietrza.
135) W przypadku uszkodzenia obręczy koła (deformacje krawędzi powodujące uchodzenie powietrza), naprawa nie jest możliwa. Nie należy wyjmować ciał obcych (śrub lub nitów) znajdujących się w oponie.
136) Nie należy włączać sprężarki na czas dłuższy niż 20 minut bez przerwy.
Niebezpieczeństwo przegrzania. Zestaw do szybkiej naprawy opon nie jest odpowiedni do naprawy ostatecznej, dlatego naprawiona opona powinna być użyta tylko tymczasowo.
137) Butla zawiera glikol etylenowy.
Zawiera mleczko kauczukowe: może powodować reakcje alergiczne. Szkodliwe przy połknięciu. Drażniące oczy. Może powodować uczulenia przy wdychaniu i kontakcie. Unikać kontaktu z oczami, skórą i ubraniem. W razie kontaktu należy przemyć natychmiast dane miejsce dużą ilością wody. W przypadku przedostania się do układu pokarmowego nie należy prowokować wymiotów, ale przepłukać usta i wypić dużo wody. Należy skonsultować się natychmiast z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt nie może być stosowany w obecności astmatyków. Nie należy wdychać oparów podczas operacji wprowadzania i zasysania. Jeżeli wystąpią reakcje alergiczne, należy skonsultować się natychmiast z lekarzem. Butlę należy przechowywać w odpowiednim miejscu, z dala od źródeł ciepła. Płynny uszczelniacz posiada okres ważności. W razie przedawnienia butlę zawierającą płynny uszczelniacz należy wymienić.
138) Nałożyć rękawice ochronne dostarczane razem z zestawem do szybkiej naprawy opon.
139) Naklejkę należy nakleić w miejscu dobrze widocznym dla kierowcy, aby zasygnalizować, że opona została naprawiona zestawem szybkiej naprawy opon. Jechać ostrożnie, zwłaszcza na zakrętach. Nie przekraczać 80 km/h. Nie przyspieszać i nie hamować gwałtownie.
140) Jeżeli ciśnienie spadnie poniżej 1,8 bara, nie należy kontynuować jazdy: zestaw szybkiej naprawy opon nie jest w stanie zagwarantować prawidłowej szczelności, ponieważ opona jest zbyt mocno uszkodzona. Należy zwrócić się do ASO marki Fiat.
141) Koniecznie należy poinformować, że opona została naprawiona przy użyciu zestawu szybkiej naprawy opon. Folder należy przekazać osobie, która będzie kleiła oponę usprawnioną zestawem do szybkiej naprawy opon.
UWAGA
42) W przypadku przebicia opony, spowodowanego ciałami obcymi, możliwa jest naprawa opony, której maksymalna średnica przebicia równa jest 4 mm na bieżniku i na powierzchni toczenia opony.
UWAGA
3) Nie należy wyrzucać butli i zanieczyszczać środowiska płynnym uszczelniaczem. Należy utylizować zgodnie z normami międzynarodowymi i lokalnymi.